wordpressnedir

WordPress Hosting Nedir? sorusunu yanıtlamadan önce kısaca WordPress kullanan tanınmış şirketlerden ve WordPress’in özelliklerinden bahsedelim mi?

WordPress, hiç bir deneyimi olmayanların bile dakikalar içinde blog ya da web sitesi oluşturabileceği Dünya’nın en popüler içerik yönetim sistemidir.

Varolan tüm web sitelerinin %35.6’sını oluşturan WordPress siteleri arasında Walt Disney CompanyNew York Times ve Microsoft gibi global şirketler, bloglar, forumlar, kurumsal yada kişisel web siteleri yer almaktadır.

WordPress’in çok sevilme nedenlerinden biri olan sayısız tema ve eklenti seçenekleri; güçlü, işlevsel ve şık bir web sitesi oluşturmanızı kolaylaştırır.

Bloğunuzun görünüşünü tasarlamak, sitenizi oluşturma yolculuğunun en heyecan verici ve eğlenceli aşamalarından biridir.

Yemek, teknoloji, seyahat gibi farklı konseptlere ve cafe, sağlık, dergi gibi farklı iş kollarına yönelik hazırlanmış 5000‘den fazla ücretsiz WordPress temasını kullanarak sitenizin amacına uygun tasarımı, çok kısa sürede aktifleştirebilir, başlıkları, yazı tiplerini ve sayfa düzenine yönelik dilediğiniz değişiklikler yapabilirsiniz.

WordPress, bir web sitesi oluşturmak için gerekli tüm unsurlara sahiptir ancak kullanıcılar, 54.000‘den fazla ücretsiz eklenti (plugin) sayesinde sosyal medya paylaşımı, önbellekleme ve Yoast SEO gibi eklentiler ile sitelerinin işlevselliğini artırmakta özgürdür.

Kullanıcı dostu olması, çok sayıda tema ve eklenti ile sitenizi güçlendirme seçeneklerine sahip olması ve ücretsiz olması dışında WordPress’i çekici kılan özelliklerden biri de hosting firmalarının; WordPress’e özel hosting planları sunmasıdır.

WordPress sitelerinin en iyi performansta çalışmasını hedefleyen bu hosting türü; WordPress hosting olarak adlandırılmaktadır:

WordPress hosting bir WordPress sitesinin barındığı sunucunun donanımsal ve yazılımsal kaynaklarının WordPress yazılımına özel olarak optimize edilmesi için geliştirilimiş bir hosting hizmetidir.

WordPress hosting, WordPress ile oluşturulan sitelerin; performans, güvenlik, otomatik güncelleme ve SEO gibi ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını amaçlar.

Neden WordPress Hosting Tercih Etmelisiniz?

WordPress web siteleri, kaliteli bir hosting hizmeti ile desteklenmez ve düzgün bir şekilde optimize edilmezlerse işlevsellik sorunları ortaya çıkabilir:

Sitenizdeki belirli öğeler düzgün yüklenemeyebilir, sayfa yükleme süreleri uzayabilir ya da web sitesinin erişebilir olmasına yönelik sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Tüm bunlar, okuyucularınızın ya da müşterilerinizin web sitenizi terk etmesine, trafiğinizin ve potansiyel satışlarınızın zarar görmesine neden olabilir.

Turhost.com, WordPress’in Dünya çapında kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana WordPress siteleri için kaliteli hosting hizmeti sağlamaktadır.

WordPress Hosting paketlerimiz, özel olarak konfigürasyonu gerçekleştirilmiş, %100 SSD sunucuları kapsamaktadır.

WordPress Hosting Paketi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

WordPress Hosting Nedir? sorusunun peşine takılarak öğrendiklerinize yenilerini eklemeye hazır mısınız?

Bir WordPress hosting hizmetinin hız, güvenlik, uptime oranı ve güncelleme gibi özellikler açısından nasıl fark yaratabileceğini bilmek, hosting paketinizi seçerken kararınızı netleştirmenizde etkili olacaktır:

Sitenizin İhtiyaçları

Genellikle, kişisel bloglar ve küçük işletmelerin web siteleri için 1 GB disk, 1 GB RAM ve 1 CPU yeterlidir. Ancak yoğun içerik barındıran daha büyük siteler için; bu değerler arttıkça sunucunun verimliliğinin de artacağı unutulmamalıdır.

Sitenizin içeriğinin ne kadar alan kapladığını öğrenmek için WordPress kontrol panelinden Araçlar > Site Sağlığı bölümünü açıp üstteki “Bilgi” sekmesine tıklayınız. Açılan listeden “Dizinler ve Boyutlar” sekmesinin altında “WordPress Dizini Boyutu”na bakarak sitenizin hacmini öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap